ART.ERIA.TG – Gwarki 2018 – Tarnowskie Góry

ART.ERIA.TG

Wystawa „Wizerunki”

Wernisaż

Zwiedzanie

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Tarnowskich Górach oraz wybrane punkty w przestrzeni miejskiej.

Art.eria.tg to projekt wystawienniczy, który na stale wpisał się w program w obchodów dni miasta Tarnowskie Góry – Gwarków. Głównym motywem tegorocznej Art.erii.tg będzie postać człowieka. Artyści na płótnach ukażą odzwierciedlenie ludzkiego oblicza za pomocą technik malarskich. Wystawa zatytułowana Wizerunki podejmie próbę wyeksponowania ekspresji natury ludzkiej przefiltrowanej przez artystyczną wrażliwość dwóch tarnogórskich twórców – Sylwii Gizy oraz Michała Kolocha. Prace składające się na ekspozycję rozmieszczone zostaną w wyjątkowej przestrzeni Kościoła Zbawiciela. Zapraszamy do zerknięcia w głąb ludzkiej natury za sprawą portretów niezwykle utalentowanych, pełnych pasji artystów.
MICHAŁ KOLOCH: Urodzony w 1980 roku w Tarnowskich Górach. Absolwent Wydziału Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zawodowo zajmuje się tatuażem – prowadzi własne studio. Swoje prace realizuje głównie w technikach malarskich. Szuka nowych rozwiązań formalnych i eksperymentuje z zastosowaniem różnych materiałów, jednak pozostaje wierny realistycznym przedstawieniom.
SYLWIA GIZA: Urodzona w 1986 roku w Tarnowskich Górach. Absolwentka Wyższej Szkoły Technicznej  w Katowicach na kierunku Architektura Wnętrz. Swoją edukację kontynuuje na drodze zawodowej. Jej realizacje, głównie tworzone w technikach malarskich, mają na celu ukazanie impresji człowieka i jego związków z naturą oraz często odnoszą się do kobiecości. Jej malarstwo jest niezwykle refleksyjne i liryczne.

Wystawa czynna do 28 października. W pozostałych terminach prosimy o kontakt z parafią: tel. 609 800 827, e-mail: parafia.zbawiciela@gmail.com

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.